INFORMACJE

 

Godziny Otwarcia GOKiS



Designed by:

Obchody Święta Niepodległości w Wąsoszu

W dniu 09.11.2012r. w Wąsoszu odbyły się obchody upamiętniające 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy uroczystości zebrali się o godz. 11.30 przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury  i Sportu w Wąsoszu by przemaszerować ulicą 11- listopada, przy dźwiękach orkiestry OSP  w Wąsoszu, przed budynek Urzędu Gminy.


O godz. 11.40 Pan Wójt Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski, powitał przybyłych gości: p. Jarosława Augustowskiego – Starostę Powiatu Grajewskiego, p. Mirosława Rainko – Prezesa BS w Szczuczynie, p. Alberta Kochanowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Wąsosz, p. Andrzeja Korytkowskiego – Prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo”, p. Czesława Filipkowskiego – Dyrektora Zakładu Ubezpieczeń „Uniqa”  w Łomży, p. Janusza Bagińskiego – v-ce Prezesa Towarzystwa Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, ks. Marka Milanowskiego – proboszcza parafii Wąsosz, dyrektorów szkół, nauczycieli, oraz wszystkich zebranych.


Pan Romuald Borawski, nauczyciel historii z Gimnazjum w Wąsoszu, przedstawił krótki rys historyczny związany z wydarzeniami sprzed 94 laty.

Delegacje młodzieży z Gimnazjum w Wąsoszu i Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK   złożyły wiązanki kwiatów na pomniku podziemnego państwa polskiego na cmentarzu parafialnym w Wąsoszu.


Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna 9 PSK z Grajewa, która przedstawiła uczestnikom, a szczególnie dzieciom i młodzieży „żywą lekcję historii”.


Od 5 lat obchodom  towarzyszą biegi niepodległości, w  których z roku na rok, bierze coraz większa liczba osób.


Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Kategoria dziewcząt   - kl. 0-I

I   -  Aleksandra Grabowska

II  - Wioleta Szczubełek

III - Aleksandra Drobińska


Kategoria chłopców – kl. 0-I

I   -  Bartosz Bejgier

II  - Paweł Jankowski

III - Piotr Mocarski


Kategoria dziewcząt – kl. II-III

I   - Zuzanna Polakowska

II  - Aleksandra Ciecierska

III - Martyna Olszewska , Natalia Sulewska (ex aequo)


Kategoria chłopców – kl. II-III

I   - Filip Kosakowski

II  - Mateusz Truszkowski

III - Grzegorz Syłakowski


Kategoria dziewcząt – kl. IV-V

I   -  Paulina Truszkowska

II  -  Paulina Sulewska

III - Kinga Zielińska

Kategoria chłopców – kl. IV-V

I   - Tomasz Borusiewicz

II  - Marek Ostrowski

III - Patryk Rogalski


Kategoria dziewcząt – kl. VI-IG

I    - Sylwia Siedlecka

II   - Paula Gardocka

III - Agata Zaborowska


Kategoria chłopców – kl. VI-IG

I    - Bartłomiej Bagiński

II   - Michał Doliwa

III  - Radosław Kuczewski


Kategoria dziewcząt – IIG-IIIG

I     - Patrycja Byl

II   - Agnieszka Karwowska

III  - Anita Karwowska


Kategoria chłopców – IIG-IIIG

I   - Patryk Danowski

II  - Kamil Karwowski

III - Patryk Chrzanowski


Kategoria OPEN

I   - Radosław Łempicki

II  - Paweł Polakowski

III - Marek Paliwoda

Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, dyplomy i koszulki. Wszyscy otrzymali  nagrody pocieszenia - lizaki.


Patronem biegów  był Pan Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz.

 

W biegu udział wzięło  200  uczestników.

 


 


 

Dodaj komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedziec sie wiecej na temat wykorzystania plikow cookies za posrednictwem swojej przegladarki internetowej. kliknij tutaj.

Akceptuje pliki cookies z tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information